2004/249
Otte kinesiske stande af udskåret træ og én af sortpatineret metal. 20. årh. Diam. 5,5–22. (9)
En træstand med brud på udskæring.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag