872/87
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Marine med sejlskib i høj sø ved aftenstide. Sign. Anton Melbye 1846. Olie på lærred. 53×80.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag