2148/314
Arkitekturfragment af marmor med reliefdekoration i form af slyngtråde og blade. Antagelig byzantinsk periode, 10.-13. årh. L. 29 cm. H. 19 cm. D. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag