2049/7097
Taburet, udskåret med figurer, patineret træ. Bamileke, Cameroon. H. 23, L. 38.
Proveniens: Ex. Arne Johansens samling, København.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud