1619/​1655

Tallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med egyptisk kvinde efter Elisabeth Jerichau Baumann, fane prydet med rokokoornamentik på lyseblå fond. KPM, Berlin. 19. årh. Diam. 24.

Ridser på midterfelt. Slitage på guldkant.

Varia, 12. maj 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
(Autobud) 800 DKK
800 DKK
750 DKK