1619/1655
Tallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med egyptisk kvinde efter Elisabeth Jerichau Baumann, fane prydet med rokokoornamentik på lyseblå fond. KPM, Berlin. 19. årh. Diam. 24.
Ridser på midterfelt. Slitage på guldkant.
Varia, 12. maj 2016
Vurdering
Hammerslag