12023/83
Bombéformet kommode af rosentræ, indlagt med intasia, greb og beslag af marmor. Plade af broget marmor. Rokokoform. 20. årh. H. 93. B. 120. D. 55.
Brugsslitage. Enkelte finérskader.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud