2008/82
Niels Bredal (f. København 1841, d. sst. 1888)
Tårnet i Nürnberg. Sign. N. Bredal. Olie på lærred. 70×49.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag