1949/821
Dansk design
Et par væglamper med skærme og montage af messing, indvendigt hvidlakerede bagplade af massiv teak. 1950'erne. B. 23. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Lugt fra fugtig opbevaring. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud