2125/9080
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje med blå romertal. Louis XVI form, 19. årh.s slutning, H. 40. B. 29. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag