2120/790
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Udstillingsplakat fra Hannover. Sign. i trykket. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 78×58.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag