2031/889
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sider, sæde og dybhæftet ryg betrukket med lys grøn uld.
Fremstår med brugsslitage herunder ben med ridser, mærker, afslag og smuds. Uldbetræk med kraftig slitage, herunder huller, smuds og pletter. OBS: tidligere med møl, dog ikke lænegere.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud