1836/857
Niels Roth Andersen
Fritstående skrivebord af kirsebærtræ, front med to skuffer. Udført og mærket hos Niels Roth Andersen. H. 72. L. 190. B. 90.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Top med krakeleringer.
Moderne kunst og design, 4. september 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud