2137/​903

Helge Sibast (f. 1908, d. 1985)

Armstol af teak, betrukket i sæde med blåligt uld. Model 423. Udført hos Sibast Furniture.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.

Moderne kunst og design, 14. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag