2137/903
Helge Sibast (f. 1908, d. 1985)
Armstol af teak, betrukket i sæde med blåligt uld. Model 423. Udført hos Sibast Furniture.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag