1347/273
Barok kommode af blåmalet træ. Senere underdel. 18. årh. H. 68. B. 47. D 22.
Senere underdel. Senere låse. Senere bemaling. Senere bagbeklædning. Ridser og mærker. Nøgler medfølger. Enkelte løse beslag.
Ældre malerier og møbler, 18. november 2013
Vurdering
Hammerslag