2417/313
Senempire kalk/lågpokal af sølv, indvendig forgyldt, drevet med bladværk, lågknop udformet som en pinjekogle. Mester Pierre Frontin, Københavns bymærke 1833. Vægt 428 g. H. 19/24 cm. C2
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Låg med bulet kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud