1306/​97

Sophus Theilgaard (f. Aarhus 1845, d. København 1923)

Portræt af pige med sort sløjfe. Sign. monogram. Olie på lærred. 40×34.

Lærred bør strammes op.

Ældre malerier og antikviteter, 4. februar 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

300 DKK

(Autobud) 300 DKK
290 DKK
250 DKK