1306/97
Sophus Theilgaard (f. Aarhus 1845, d. København 1923)
Portræt af pige med sort sløjfe. Sign. monogram. Olie på lærred. 40×34.
Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og antikviteter, 4. februar 2013
Vurdering
Hammerslag