1831/2
Et par gustavianske taburetter af hvidmalet træ, udskåret sarg med bord og rosetter, runde kannelerede ben. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 45. B. 43. D. 36. (2)
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag