1432/​166

Regency spillebord af mahogni med indlægninger af lyst træ, opklappelig plade med grøn filt. 19. årh.s begyndelse. H. 74. L. 94 D. 43. ( total D. 87)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Bordpladen har slået sig.

Ældre malerier og møbler, 4. august 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK