Jo Hahn Locher (f. 1876, d. 1960)
To blomsteropstillinger. Sign. og dateret hhv. Jo Hahn Locher Skagen 1925 og Jo Hahn Locher Skagen 1929. Bly og vandfarve på papir. 22×22 + 29×24. (2).
Papiret er gulnet en smule. Én med misfarvning i højre side. Undersøgt i ramme.
821573 |