Willy Ørskov (f. Aarhus 1920, d. Helsingør 1990)
Uden titel (1958). Usign. Bronze. H. 37. B. 45 D. 37.
Litteratur: Folke Edwards: “Willy Ørskov. Profiler i dansk kunst”, København, 1976, en model i gips gengivet side 31. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018