1724/8515
Russisk kindjal med greb af træ, skede beklædt med velour, monteringer af delvist forgyldt sølv med niello-arbejde i form af blomster og bladværk. Guardeinstemplet EB 18??, Moskva bymærke, lødighed 84. L. 45.
Arms certificate required.
Alders- og brugslitage. Små defekter. Spids med reparation eller udskiftet. OBS der fordres fremvisning af en gyldig blankvåbentilladelse fra politiet for at dette emne kan udleveres.
Russisk tema, 12. juni 2017
Vurdering
Hammerslag
23 bud