2032/​863

Ingrid Atterberg (f. Härnösand 1920, d. 2008)

“Spiral”. To vaser af lertøj. Dekoreret med gullig og hvid glasur. Sign. monogram. Udført hos Uppsala-Ekeby. H. 20–28. (2)

Almindelig brugsslitage. Lille vase med afslag under bund.

Moderne kunst og design, 4. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK