2032/863
Ingrid Atterberg (f. Härnösand 1920, d. 2008)
“Spiral”. To vaser af lertøj. Dekoreret med gullig og hvid glasur. Sign. monogram. Udført hos Uppsala-Ekeby. H. 20–28. (2)
Almindelig brugsslitage. Lille vase med afslag under bund.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag