2417/686
Jane Reumert (f. 1942, d. 2016)
Et par koniske pendler af porcelæn, modelleret med dekor i form af æbler og træer. Porcelain fittings included. Stemplet Jane Reumert, Eslau, Danmark. H. 17. Diam. 23,7. (2)
Minimal brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag