2417/​686

Jane Reumert (f. 1942, d. 2016)

Et par koniske pendler af porcelæn, modelleret med dekor i form af æbler og træer. Porcelain fittings included. Stemplet Jane Reumert, Eslau, Danmark. H. 17. Diam. 23,7. (2)

Minimal brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK