1950/414
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
Klippekyst på Barbados. Sign. Th. Fos Jon? Barbados, 1894. Olie på lærred monteret på masonit. 31×47.
Behov for rensning. Retoucheringer. Nogle afskalninger og overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag