2424/​843

Andreas Hansen (f. 1936)

Fritstående skrivepult af mahogni, top med to penneholdere og skriveklap beklædt med brunt skind. Indvendigt opdelt i sektioner. Front forsynet med skuffe. Udført hos Hadsten Træindustri. H. 125. B. 80. D. 55.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre vandskjold.

Moderne kunst og design, 11. juni 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK