2116/​975

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj, dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 24.

Nogle ridser og mærker. Afslag i glasuren.

Moderne kunst og design, 20. april 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK