2116/975
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med uranglasur. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 24.
Nogle ridser og mærker. Afslag i glasuren.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag