2138/662
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition fra “Rebeccas Billedark”. Sign. Per Kirkeby 1974, 62/100. Offset i farver. Lysmål 51×56.
Litteratur: Per Kirkeby Litografier 1983–84 nr. 12.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud