2138/​662

Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)

Komposition fra “Rebeccas Billedark”. Sign. Per Kirkeby 1974, 62/100. Offset i farver. Lysmål 51×56.

Litteratur: Per Kirkeby Litografier 1983–84 nr. 12.

Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

20 bud

1.850 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.800 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK