2138/​662

Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)

Komposition fra “Rebeccas Billedark”. Sign. Per Kirkeby 1974, 62/100. Offset i farver. Lysmål 51×56.

Litteratur: Per Kirkeby Litografier 1983–84 nr. 12.

Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

1.500–2.000 kr

Hammerslag

20 bud

1.850 kr
(Autobud) 1.800 kr
1.800 kr
1.550 kr
1.500 kr
1.450 kr
(Autobud) 1.400 kr
1.350 kr
(Autobud) 1.300 kr
1.250 kr
(Autobud) 1.200 kr
1.150 kr
(Autobud) 1.100 kr
1.050 kr
(Autobud) 1.000 kr
950 kr
900 kr
850 kr
800 kr
750 kr