1411/1653
“Water Moon Guanyin” siddende på klippe af forgyldt og patineret bronze. Kina 20. årh. H. 35 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, højre hånd mangler fingre.
Varia, 13. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
41 bud