2442/56
Rundt hollandsk bord af mahogni, rigt dekoreret med intarsia i form af blomster og bladværk, balusterformet stamme på trepasfod opsat på dyrepoter. Empire. 19. årh. H. 75. Diam. 113.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud