1722/30
Prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer, invendig elektrisk belysning. Empire form, ca. 1900. H. 100. Diam. 53.
Brugsslitage. Enkelte prismer mangler.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud