2140/153
Russisk oklad, Kristus Pantokrator. Udført i rigt punslet og drevet forsølvet messing. 19. årh. 36×29.
kun oklad(ingen bagvedliggende ikon medfølger). Træplade betrukket med stof medfølger som baggrund. Ridser og mærker. Let slidt overflade.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag