2140/​153

Russisk oklad, Kristus Pantokrator. Udført i rigt punslet og drevet forsølvet messing. 19. årh. 36×29.

kun oklad(ingen bagvedliggende ikon medfølger). Træplade betrukket med stof medfølger som baggrund. Ridser og mærker. Let slidt overflade.

Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
(Autobud) 800 DKK
800 DKK
750 DKK