2109/504
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Otte stole med stel af palisander, betrukket i sæder med lyst brunt skind. Model 78. Udført og mærket hos J. L. Møller. (8)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|