2109/​504

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Otte stole med stel af palisander, betrukket i sæder med lyst brunt skind. Model 78. Udført og mærket hos J. L. Møller. (8)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Kategori
Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Solgt

Hammerslag

32.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
32.000 DKK