2016/73
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Parti fra Københavns Havn med Vor Frelser Kirke i baggrunden. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 42×69,5.
Nogle minimale afskalninger. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud