2435/820
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999)
Høj, firkantet vase af stentøj, dekoreret med blågrøn glasur. Sign. PLS 308, Denmark. Udført og mærket hos Palshus. H. 17,4. B. 8,5. L. 9,5.
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Vurdering