2022/607
Egon Fischer (f. København 1935, d. 2016)
Skulptur af sort/polykromt malet jern, delvist bemalet. Sign. Egon Fischer 77. H. 75
Proveniens: Galerie Asbæk, København.
Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud