Svend Engelund (f. Vrå 1908, d. Mårslet 2007)
To landskaber. Sign. Svend Engelund hhv. 1960 og 1970. 8/100 og EA. Litografier i farver. 48×63,5 og 38×55,7. Uindrammet. (2)
Begge med montage spor på bagsiden og med spor efter indramning. Papiret er gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020