2104/789
Ubekendt design
Justérbar bordlampe af forkromet metal. Skærm af rødlakeret metal og nederste del af stamme af rødlakeret træ. Trykknapafbryder på fod. H. 29.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og lakafskalning. Skærm med ujævnheder. Afslag på fatningshus og plastik på stik. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud