12040/202
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Fire kompositioner. Sæt på fire litografier. Litografier er trykt af Mogens Sandberg. 1972. Usign. Motivmål 20,5×19,5. Rammemål 43×33. (4)
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag