2412/203
Samling grønlandica, bestående af fire tupilakker af ben, to figurer af fedtsten, tre uloer, miniature kajak med fanger af ben, mm. 20. årh. H. figur af fedtsten med fanger 16 cm. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag og reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud