1507/236
Almuemalet skab af fyrretræ prydet med tandsnit på top. Front og sider dekoreret med blomster og ranker. Dateret 1839, Dragsbæk. 19. årh. H. 154. B. 83. D. 34.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud