2439/1805
Sæt på otte armstole med stel af mahogni, sæde og ryg med flet. Løse sædehynder betrukket med lyst farvet skind. Formgivet 1966. Udført hos snedkermester Søren Horn. (8)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med smuds og overfladiske krakeleringer. Defekt flet.
Vurdering
Hammerslag
41 bud