2232/573
Einar Luterkort (f. 1905, d. 1981)
Siddende bjørn. Sign. E. Luterkort. Figur i patineret bronze. H. 14,5. B. 15. D. 19.
Almindelig patina herunder ridser og overflademærker.
Moderne kunst og design, 9. august 2022
Vurdering
Hammerslag
20 bud