2024/​79

Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)

Nature morte med en fisk liggende på et bord. Sign. V. J. 82. Olie på lærred monteret på lærred. 26,5×36.

Mindre retoucheringer. Nogle mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

6.500 kr.

15 bud

6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
(Autobud) 4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.