2445/​14

Rokoko flisebord af bemalet træ, plade ilagt 31 hele og fire halve hollandske fliser af fajanece med bibelske motiver, disse cirka 1800. Vord rigt dekoreret med bemalede blomster og bladværk. udskåret med kehlet kant og cabriole ben, sarg med skuffe. 18. årh. H. 76. L. 101. B. 73.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Fliser med defekter.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

912868 7.000 DKK