Foto endnu ikke klar
886/103
P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875)
Lysning i skoven med slanke bøgetræer. Sign. monogram. Olie på lærred. 39×52.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019
Vurdering
Hammerslag