Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Figurkomposition. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen 1964. Olie på plade. 90×73.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af den nuværende ejer.
Talrige krakeleringer. Ramme med defekter. Rammeliste mangler i en side.
CoBrA, 13. december 2022