2009/917
Dansk møbeldesign
Et par skabe af palisander med jalouisidøre. Indvendig med hylder. Udført og mærket hos Nipu. H. 92. B. 120. D. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Dele af bagbeklædning skåret af.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag