Dansk maler, 20. årh.
Opstilling med røde valmuer, fisk på tallerken m.m. Sign. Carl J. C. Olie på lærred. 90×110,5.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Større trykskade i øverste højre hjørne, med lærredet gået løs fra blændrammen. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020