1322/​1549

Kaffeservice af sterlingsølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande. Sv. Toxværd, København 20. årh. Vægt 986 gr. H. 5,5–20,5 cm. Samt rektangulær bakke af sølv. Vægt 311 gr. L. 27,5 cm. (4)

Mindre buler, ridser og mærker.

Varia, 30. maj 2013

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK