1322/1549
Kaffeservice af sterlingsølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande. Sv. Toxværd, København 20. årh. Vægt 986 gr. H. 5,5–20,5 cm. Samt rektangulær bakke af sølv. Vægt 311 gr. L. 27,5 cm. (4)
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 30. maj 2013
Vurdering
Hammerslag